Tek-Tips is the largest IT community on the Internet today!

Members share and learn making Tek-Tips Forums the best source of peer-reviewed technical information on the Internet!

• Congratulations SkipVought on being selected by the Tek-Tips community for having the most helpful posts in the forums last week. Way to Go!

hipath 3550

Status
Not open for further replies.

eylesa

IS-IT--Management
Feb 18, 2023
13
0
0
TR
Merhaba, hipath 3550 model telefon santrali kullanıyoruz. Dahili telefonlar dışında şirketin uzak bir lokasyonundaki dahili telefonlara bağlanmak için draytek vigor 2860 modem kullanıyoruz. Şuan dahili telefonlar çalıştığı halde uzak lokasyona bağlanamamıyoruz. Yardımcı olabilir misiniz.
İyi çalışmalar.

Açıkçası bu konuda sıfır bilgiye sahibim diyebilirim. Benden önceki bilgi-işlemci arkadaş reset atıp işten çıkmış. Şuan öncelikle bilgisayardan hipath 3550ye bağlanıp kurulum yapmam gerekecek. Ama nasıl oluyor hiçbir bilgim yok. hipath kitapçıkta da açıklayıcı bişey bulamadım. Bunları yaptıktan sonra vigor vasıtasıyla LAN to LAN ile IPsec VPN ayarı yapıp ana lokasyona bağlantı ayarı yapacam ki bu yan lokasyondaki dahili telefonlar, internet üzerinden ana lokasyondaki dahili telefonlarla görüşebilsin. Aşağıda 1 ve 2 numaralı yazan fotolarda cihazlar görünüyor. 1 numaradaki hipath cihazına seri bağlantı ile dizüstü bilgisayardan bağlanmayı düşünüyorum.
1_dwe0sy.jpg

2_jwxyij.jpg

3_es0wzd.jpg

https://files.engineering.com/getfile.aspx?folder=cdff2504-ef36-4440-a050-2100ef56963d&file=1.jpg
aek50781 is available on gigatribe
faq965-7883

Evet hocam sıfırladı. rs232 kablosu ile bağlanacam, ip adresi olmadığı için ağ kablosu ile bağlanamam doğru mu hocam?

plokijuh hocam çok teşekkür ederim ilginiz için deneyip sonucunu yazacam, çok sağolun

Tabii ki, ne zaman istersen yaz.
Bunlar sadece ilk adımlardı.
Istasyona bağlandığımızda daha ileri gidebiliriz.

İyi günler hocam, dediklerinizi yaptım ancak checking cards.. şekilde takılı kalıyor. 9 pin rs232 kablo ile bağlandım.
20230413_151530_hlocia.jpg

Merhaba.
Sistemde COM hangi portda?
19200 ya da 38400 secmek gerekiyor.
Untitled_woxakm.jpg

9600 idi 19200 seçtim. 38400 denemedim daha. Deneyecem

Acaba Aygıt yöneticisindeki COM port ayarını mı değiştirsek. Yoksa ona dokunmuyor muyuz?
com_port_h%C4%B1z%C4%B1_mftjhx.jpg

Edet dokunma.
Bu ayarlarla istasyona bağlanabiliyor musun?

Hayır hocam, aynı, iki tane rs232 seri giriş portu var anakart üzerinde. Fark ediyor mu hangisine taktığımız acaba. Kırmızı renkli A girişi mi, yoksa mavi renkli B girişi mi?
20230414_135859_lu2wpi.jpg

Network üzerinden girmek için ip lazım değil mi, ipscanner ile IPyi tespit edemez miyiz ya da başka bir yolu var mı santralin ipsini öğrenmek için.

Evet network üzerinden girmek için ip lazım.
Networkda herhangi bir ip/sip telefon var mı?
Network kablosu nereye gidiyor?

Switche giriyor hocam. Lokal lana bağlı

Status
Not open for further replies.

Part and Inventory Search

Sponsor

Back